Приготування говорушок духмяних

Мариновані Говорушки духмяніГоворушка духмяна або анісова (Clitocybe odora) гриб 4 категорії, з низькими харчовими якостями. Характерною особливістю даного виду є сильний стійкий анісовий, для декого приємний, для інших ні запах, крім того оригінальне синювато-зеленувате забарвлення дає змогу не спутати його з смертельно отруйними родичами.

Гриб використовується після 15-ти хвилинного відварювання, як свіжим та і маринованим. Після відварювання, навіть більш менш тривалого анісовий запах не зникає. Навіть після обсмажування в приготованих говорушок присутній запас та післясмак анісу чи одеколону, тож смажити свіжі говорушки недоцільно. Однак їх можна маринувати. Після тривалого маринування зі спеціями специфічного запаху все ж таки вдається майже повністю позбутися. Крім того їх можна сушити та використовувати в сушеному вигляді як приправу.


Говорушки духмяні мариновані

3024-6

    Інгредієнти: 

  1. Свіжі Говорушки духмяні – 1 кг
  2. Сіль – 1 ст. ложка
  3. Цукор – 1 ст. ложка
  4. Оцет – 5 ст. л.
  5. Часник – 1 зубок
  6. Спеції (чорний перець горошок 3 шт, духмяний перець горошок 3 шт, лавровий лист 2 шт, гвоздика 5 шт, зонтик кропу)

    Приготування

1. Свіжі Говорушки духмяні перебрати, очистити від бруду, добре перемити, та відварити в підсоленій воді 15 хвилин, після чого відвар злити а гриби промити чистою водою.


 2. Відварені гриби маринувати в каструлі протягом 1 години. До маринаду додати по 1 ст ложці солі та цукру, 5 ст. ложок оцту, та спеції, в розрахунку на 1 кг грибів. Після маринування зі спеціями, насамперед з гвоздикою, характерний стійкий запах майже повністю зникає.


 3. Промариновані гриби розкласти по банках, простерилізувати 20 хвилин, та закатати кришками.


Мариновані Говорушки духмяні Мариновані Говорушки духмяні Мариновані Говорушки духмяні