Filed Under (Без категорії) by Володимир on 25-04-2017

Amanita-phalloides    Бліда поганка (Amanita phalloides)  смертельно отруйний гриб із родини Мухоморових, вважається найотрутнішим грибом України. Смертельна доза блідої поганки для дорослої людини – 1/2 шапки, для дитини -1/4 шапки. Бліду поганку путають з зеленими сироїжками, зеленухами, печерицями, поплавками. Аналогічні отруєння, як від блідої поганки, спричиняють Мухомор білий (Amanita verna)  та Мухомор вонючий (Amanita virosa) .


В Блідій поганці міститься ціла група отруйних речовин, які поділяють на аманітотоксини, фаллотоксини та аманін. Ці токсини не розкладаються при термообробці, при висушуванні. В 100 грамах гриба міститься 10 мг фаллоїдину та та 8 мг а-аманітину. Смертельна доза для дорослої людини 0,1 мг фаллоїдину на 1 кг ваги. Відсоток смертності від отруєнь блідою поганкою складає 50%.


Синдроми отруєння блідою поганкою проявляються через 8 – 48 годин після попадання гриба в шлунок. Спочатку спостерігаються такі синдроми: нудота, блювота, біль в животі, пронос, побіління шкіри, судоми, зниження температури тіла. Такі симптоми можуть продовжуватися на протязі 1 – 2 днів. Після цього наступає період невеликого полегшення. На наступному етапі, в людини починають відмовляти органи, зокрема в першу чергу печінка та нирки, згодом може наступити смерть. Наслідки отруєння блідою поганкою залежать від кількості гриба, що потрапив до шлунка людини. Класифікують отруєння на легке, середнє та тяжке.

Легка ступінь отруєння блідою поганкою, характеризується появою вище перелічених синдромів та легким   ураженням печінки.

Середня ступінь отруєння блідою поганкою характеризується ураження печінки середньої тяжкості, ураженням нирок легкої чи середньої тяжкості.

Тяжка ступінь отруєння блідою поганкою характеризується тяжким гастроентеритом, тяжким ураженням печінки та нирок, та закінчується летальним наслідком.


При отруєнні блідою поганкою медиками проводяться такі процедури, як промивання шлунка, прийом абсорбентів, введення глюкокортикоїдів, очищення крові, лікування екзотоксичного шоку. Ймовірність виліковування від отруєння поганкою велика, якщо кваліфіковане лікування почалося не пізніше, як за 36 годин після споживання гриба.

Amanita phalloides3 Amanita verna1 Amanita virosa1
 


You must be logged in to post a comment.