Filed Under (Без категорії) by Володимир on 26-09-2017
Мариновані опеньки

       Інгредієнти:

  1. Свіжі опеньки – 1 кг
  2. Сіль – 1 ст. л. + 1 ст. л. при кожному відварюванні
  3. Цукор – 1 ст. л.
  4. Оцет – 5 ст. л + 30 мл. для 1-го відварювання
  5. Спеції (чорний перець горошок 3 шт, духмяний перець горошок 3 шт, лавровий лист 2 шт, гвоздика 5 шт, часник 2 зубки)

    Приготування

Крок 1.

Свіжі опеньки посортувати на дрібні (гвоздики) та великі (шлапаки), “гвоздики” підуть на маринування, “шлапаки” на смаження, в маринованому вигляді великі старуваті гриби будуть несмачні та непривабливі.

Дрібненькі опеньки перебрати від бруду, очистити від залишків павутинистого покривала під шапками та на ніжках, та добре перемити.


Крок 2.

Оскільки опеньки є умовно їстівними грибами, відварювати їх слід 2 рази, по 15 хвилин кожен.

Перший раз відварити в підсоленій воді з додаванням оцту (30 мл на 1 кг грибів). Оцет не дасть грибам почорніти під час відварювання, а також навпаки освітлить, надавши їм привабливого вигляду.

Після відварювання відвар злити, гриби промити чистою водою та відварити ще раз (15 хвилин) в підсоленій воді, після чого відвар знову злити та гриби знову промити чистою водою.


Крок 3.

Двічі відварені гриби поставити маринуватися, додавши сіль, цукор, оцет, зубки часнику, та спеції та чисту воду (на 1 см вище рівня грибів в каструлі). Маринувати гриби доти, доки грибочки не почнуть опускатися на дно, а не спливати догори (близько 1 години), після чого розкласти їх по банках та стерилізувати 20 хвилин.

Подавати мариновані опеньки краще з порізаною кільцями цибулею, пачавленим на часникодавці часничком, заправивши їх оливковою або смаженою соняшниковою олією.


Мариновані опеньки Мариновані опеньки Мариновані опеньки


 


You must be logged in to post a comment.