Otidea mirabilis
Опис
Плодові тіла діаметром 4 – 10 см, висотою 1 – 2 см, вухоподібні, ексцентричні, злегка приплюснуті, сидчі або з видовжені в псевдоніжку. Внутрішня поверхня спороносна, гладенька, матова, жовтувата, гірчично-жовтувата, при висиханні коричнева. Зовнішня поверхня стерильна, дрібнобугорчаста або дрібнобородавчаста, сіра, коричнева з фіолетовим відтінком, з синьо-фіолетовими бугорочками або бородавочками.
Ніжка несправжня, чітко виражена, слабо виражена або зовсім відсутня, білувата, при висиханні фіолетова.
Споровий порошок білуватий. Аски 170-215 * 9-13 мкм, циліндричної форми, злегка розширені біля основи, 8-ми спорові. Спори 12-14 * 5-6,5 мкм, овально-веретеновидної форми, з заокругленими кінцями, з 2-ма каплями олії.
М’якоть тонка, ламка, без вираженого запаху та смаку.
Неїстівний гриб. Харчової цінності не має через низькі харчові якості та свою рідкісність.
Середовище і розповсюдження
Росте з літа до осені, в листяних та змішаних, іноді в хвойних лісах, переважно з дубами та грабами, на ґрунті, поодинці та групами, рідко.
Рідкісний вид. Зустрічається на Західному Поліссі.
Галерея
Література
- М. О. Зикова Нові для України види дискоміцетів із Шацького Національного Природного Парку – Укр. ботан. журн., 2012, т. 69, № 6
Посилання на сторінку
Шульга В.М. Отідея дивовижна (Otidea mirabilis) – Світ грибів України [Електронний ресурс] URL: http://gribi.net.ua/otidea-mirabilis-2