Mycena viridimarginata

Mycena viridimarginata22 Міцена зеленооперезана
 
Відділ: Базидіомікотові гриби (Basidiomycota)
Клас: Агарикоміцети (Agaricomycetes)
Порядок: Агарикальні (Agaricales)
Сім’я: Міценові (Mycenaceae)
Рід: Міцена (Mycena)
Повна назва: Mycena viridimarginata P. Karst., 1892

Неїстівний

      Опис   

Шапка діаметром 1 – 4 см, спочатку напівсферична або випукла, пізніше конусовидна або дзвониковидна, з віком розпростерта, іноді з бугорком посередині. Поверхня шапки гігрофанна, напівпрозоро-смугаста, радіально-борозниста, спочатку матова, пізніше гладка, сірувато-жовтувато-зелена, брудно-жовтувато-зелена, зеленувато-коричнева, оливково-бура, іноді з червонуватим відтінком, з світлішим, жовтувато-оливковим або зеленувато-жовтим краєм.

Гіменофор пластинчастий. Пластинки рідкі, прирослі зубцем або злегка спускаються на ніжку, білуваті, сірувато-білуваті, жовтувато-білуваті, з оливковими, зеленувато-темно-сірими, сірувато-коричневими краями.

Споровий порошок білий. Спори 9-11 * 6-8 мкм, широко-еліпсовидної форми, з гладкою поверхнею, з однією або двома каплями.

Ніжка висотою 3 – 7 см, діаметром 0,2 – 0,3 см, циліндрична, рівна або зігнута, ламка, порожниста, вгорі матова, білувата, внизу блискуча, жовтувата, жовтувато-коричнева, біля основи темніша, темно-коричнева, з білим волосистим опушенням.

М’якоть тонка, сірувата, світло-коричнювата, з азотистим запахом.

Неїстівний гриб.


    Середовище і розповсюдження

Росте з початку літа до кінця осені, в хвойних та змішаних лісах, на гнилій деревині та на гнилих пеньках дерев переважно хвойних, рідше листяних порід, на опалих гілочках, поодинці та невеликими групами, рідко.    Галерея


    Література

  1. Горбунова И.А. 2010. Макромицеты альпийской области Алтая. Turczaninowia. 13(3): с. 125–134

    Посилання на сторінку

Шульга В.М. Міцена зеленооперезана (Mycena viridimarginata) – Світ грибів України [Електронний ресурс] URL: http://gribi.net.ua/mycena-viridimarginata