Mycena viridimarginata
Опис
Шапка діаметром 1 – 4 см, спочатку напівсферична або випукла, пізніше конусовидна або дзвониковидна, з віком розпростерта, іноді з бугорком посередині. Поверхня шапки гігрофанна, напівпрозоро-смугаста, радіально-борозниста, спочатку матова, пізніше гладка, сірувато-жовтувато-зелена, брудно-жовтувато-зелена, зеленувато-коричнева, оливково-бура, іноді з червонуватим відтінком, з світлішим, жовтувато-оливковим або зеленувато-жовтим краєм.
Гіменофор пластинчастий. Пластинки рідкі, прирослі зубцем або злегка спускаються на ніжку, білуваті, сірувато-білуваті, жовтувато-білуваті, з оливковими, зеленувато-темно-сірими, сірувато-коричневими краями.
Споровий порошок білий. Спори 9-11 * 6-8 мкм, широко-еліпсовидної форми, з гладкою поверхнею, з однією або двома каплями.
Ніжка висотою 3 – 7 см, діаметром 0,2 – 0,3 см, циліндрична, рівна або зігнута, ламка, порожниста, вгорі матова, білувата, внизу блискуча, жовтувата, жовтувато-коричнева, біля основи темніша, темно-коричнева, з білим волосистим опушенням.
М’якоть тонка, сірувата, світло-коричнювата, з азотистим запахом.
Неїстівний гриб.
Середовище і розповсюдження
Росте з початку літа до кінця осені, в хвойних та змішаних лісах, на гнилій деревині та на гнилих пеньках дерев переважно хвойних, рідше листяних порід, на опалих гілочках, поодинці та невеликими групами, рідко.
Галерея
Література
- Горбунова И.А. 2010. Макромицеты альпийской области Алтая. Turczaninowia. 13(3): с. 125–134
Посилання на сторінку
Шульга В.М. Міцена зеленооперезана (Mycena viridimarginata) – Світ грибів України [Електронний ресурс] URL: http://gribi.net.ua/mycena-viridimarginata