Mycena meliigena
Синоніми і застарілі назви
- Prunulus meliigena (Berk. & Cooke) Murrill, 1916
Опис
Шапка діаметром 0,4 – 0,8 см, спочатку напівсферична, пізніше широко-конусовидна або широко-дзвониковидна, іноді приплюснута, іноді злегка увігнута посередині, з борознистим краєм. Поверхня шапки напівпрозоро-смугаста, матова, борошниста, кремова, блідо-коричнева, коричнювато-рожева, коричнювато-червонувата, коричнювато-фіолетова, темніша в центрі, з віком вицвітає до брудно-коричневої.
Гіменофор пластинчастий. Пластинки рідкі, широкі, прирослі зубцем або злегка спускаються на ніжку, білуваті, блідо-коричневі, брудно-кремові, з світлішими краями.
Споровий порошок білий. Спори 8-11 * 8-9,5 мкм, майже округлої форми, з гладкою поверхнею.
Ніжка висотою 0,5 – 1,5 см, діаметром 0,05 – 0,1 см, циліндрична, нитковидна, зігнута або рівна, спочатку матова, пізніше гладка, того ж кольору, що й поверхня шапки або світліша, біля основи з білим повстистим опушенням.
М’якоть дуже тонка, напівпрозора, водяниста, білувата, без вираженого запаху.
Неїстівний гриб, харчової цінності немає через малі розміри.
Середовище і розповсюдження
Росте з середини літа до пізньої осені, на порослих мохом стовбурах дерев листяних порід, переважно на дубах, невеликими групами.
Зустрічається в Правобережному, Лівобережному Лісостепу та в Західному Лісостепу, в Лівобережному Злаково-лучному Степу.