Galerina pallidispora

Galerina cinctula Галерина блідоспорова
 
Відділ: Базидіомікотові (Basidiomycota)
Клас: Агарикоміцети (Agaricomycetes)
Порядок: Агарикальні (Agaricales)
Сім’я: Строфарієві (Strophariaceae)
Рід: Галерина (Galerina)
Повна назва: Galerina pallidispora A.H. Sm., 1953

?

    Синоніми і застарілі назви

  • Galerina pseudocamerina A.H. Sm. & Singer, 1951
  • Galerina ampullaceocystis P.D. Orton, 1960

    Опис   

Шапка діаметром 0,5 – 1 см, спочатку дзвониковидна або випукла, пізніше розпростерта, з невеличким бугорком посередині, з напівпрозоро-смугастим краєм. Поверхня шапки гігрофанна, жовто-бура, червонувато-коричнева, руда, при підсиханні вицвітає до блідо-охряної або жовтувато-охряної.

Гіменофор пластинчастий. Пластинки густі, широкі, випуклі, прирослі зубцем, спочатку жовтуваті, жовтувато-охряні, пізніше охряно-руді, з світлішим краєм.

Споровий порошок світло-рудий. Спори 8-14,5 * 5-6 мкм, видовжено-яйцевидної, циліндрично-яйцевидної форми, з гладкою або злегка зморшкувато-шершавою поверхнею, блідо-руді.

Ніжка висотою 2 – 3 см, діаметром 0,05 – 0,15 см, циліндрична, капіляровидна, іноді злегка потовщена до основи, порожниста, з пластівчастою кільцеподібною зоною, утвореною залишками покривала, вище кільцеподібної зони рудувато-охряна, покрита борошнистим нальотом, нижче жовтувато-руда, гладенька, біля основи бурувата, з білуватим волокнистим покривалом.

М’якоть тонка, охряна, в ніжці бурувато-охряна, без вираженого запаху.

Споживчі властивості невідомі. 


    Середовище і розповсюдження

Росте з липня до кінця вересня, в хвойних соснових та змішаних з сосною лісах, на ґрунті на на зануреній в ґрунт деревині, часто серед моху.

Рідкісний вид. Зустрічається на Правобережному Поліссі.


    Література

  • М.П. Придюк Нові та рідкіні для України види роду Galerina із підроду Tubariopsis (Strophariaceae). Укр. ботан. журн., 2016, 73(1) – с. 62 – 63