Шляпка діаметром 2 – 5 см, спочатку випукла, пізніше пласка, плоско-ввігнута, іноді лійкоподібна. Поверхня суха, гладка, без нальоту (крім молодих екземплярів), в вологу погоду блискуча, при висиханні – зморщена, сіро-коричневого кольору в вологу погоду, та сіро-бежева в суху. Середина шляпки завжди темніша. З віком поверхня вицвітає до світло-коричневого чи сірого кольору.
Пластинки середньої густоти, нерозгалужені, набігають на ніжку, блідо-сіро-бурі в вологу погоду, та сіруваті в суху.
Споровий порошок білий.
Ніжка висотою 2 -7 см, діаметром 2 – 5 см, циліндрична, рівна, тверда, суха, гладка, біля шляпки з слабким борошняним нальотом, біля ніжки опушена, спочатку суцільна, пізніше пустотіла, в вологу погоду, того ж кольору, що й шляпка, в суху погоду – буріє, стає темнішою за пластинки та шляпку.
М’якоть тонка, еластична, або ламка, білувата, або блідо-сіро-бежева, з борошняним або затхлим борошняним запахом, з неприємним смаком прогірклого борошна.
Росте на рідколіссі хвойних лісів, та іноді в листяних, на хвойній підстилці, на залишках перетрухлої соснової кори, поодинці, групами, великими групами, може утворювати “відьмині кільця”. Схожа на Говорушку Слабопахучу, в якої шляпка покрита білуватим чи сіруватим нальотом, край шляпки не зазубрений, ніжка коротша, та на Говорушку Слабозабарвлену, яка не має борошняного запаху, та росте переважно на листяній підстилці.
Неїстівний гриб.
|